Urodziny Prosiaczka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lily ma swój codzienny rytuał: zaraz po przebudzeniu, jeszcze przed śniadaniem, siada przy swoich książeczkach i zaczyna je przeglądać. Jej biblioteczka stale się rozrasta, zgodnie z moją zasadą regularnego kupowania po jednym, dwóch tytułów w miesiącu (kiedyś już o tym wspominałam). Jeden do przeglądania ‚na teraz’, drugi na półkę (z papierowymi narazie wolę jej nie zostawiać sam na sam, jak się domyślacie, szybko kończą swój żywot).
Książki to inwestycja, nie tylko w wiedzę ale i w wyobraźnię, kreatywność, o czym każdy z nas wie doskonale. Dobrze jest, kiedy dziecko wychowuje się w ich otoczeniu a jeszcze lepiej, kiedy rodzic sam, na jego oczach sięga jak najczęściej po swoje lektury (nie ograniczając się tylko do porannej prasy). Przykład idzie z góry a dzieci naśladują swoich najbliższych, którzy są dla nich bardziej wiarygodni, kiedy sami robią to, czego od nich oczekują. Biblioteczki w pokoikach dziecięcych lub przy łóżku to super pomysł, bo stają się naturalnym środowiskiem malucha. Moim postanowieniem, zgodnie ze zbliżającą się 30. (muszę trochę ogarnąć swój matczyny żywot) jest znalezienie czasu na przeczytanie jednej książki na miesiąc/dwa. Właśnie ze względu na Lily i samą siebie. Lilutkowa biblioteczka znajduje się po części w sypialni, po części w salonie, na wysokości jej oczu – co jest bardzo istotne. Ostatnio dołączyły do niej dwa tytuły z genialnej serii wydawnictwa Czerwony Konik: „Pierwsze i Drugie urodziny prosiaczka” (jest jeszcze część trzecia, papierowa, dla nieco starszych dzieci). Wygrzebałam je w jednej z warszawskich księgarni dla dzieci w poszukiwaniu nowości. Książka, jak sam tytuł sugeruje, opowiada o Prosiaczku, jego urodzinach i przyjaciołach, których zaprasza na swoje małe party. Jest dowcipna i przyjemnie się ją czyta a całość została zilustrowana przez Aleksandrę Woldańską-Płocińską, czyli samą autorkę prosiaczkowej trylogii.

PRO_1-17.jpg

„Pierwsze Urodziny Prosiaczka” | „Drugie Urodziny Prosiaczka”
Wydawnictwo: Czerwony Konik
Autor i ilustrator: Aleksandra Woldańska-Płocińska
Wymiar: 18 x 18 cm
Oprawa książki: strony kartonikowe
Ilość stron: 32
Kategoria wiekowa: 0+
Cena sugerowana: 24,90 zł (często w różnych księgarniach online można znaleźć promocje! Np.na empik.com –> KLIK! i KLIK!)

PRO_1-19.jpg

„Pierwsze urodziny prosiaczka” to dowcipna, urocza, kartonowa książeczka dla najmłodszych czytelników. Prosiaczek organizuje urodziny, zaprasza przyjaciół. Zaraz zaroi się od gości, niespodzianek i prezentów. Pięknie napisana, brawurowo zilustrowana autorska książka Oli Woldańskiej – autorki ilustracji do konikowej Mrówki. – Wydawnictwo Czerwony Konik

PRO_1-04.jpgPRO_1-21.jpgPRO_1-22.jpgPRO_1-10.jpgPRO_1-11.jpgPRO_1-23.jpgPRO_1-07.jpgpro_1-20

„Druga część przygód sympatycznego prosiaczka, którego czytelnicy mieli okazję poznać na kartach książeczki “Pierwsze urodziny prosiaczka”. Co słychać u dorosłej już prawie świnki? Zapraszamy do lektury!” – Wydawnictwo Czerwony Konik

PRO_1-02.jpgPRO_1-14.jpgPRO_1-15.jpg

PRO_1-12.jpg

Trzecia część urodzin Prosiaczka adresowana jest do trochę starszych dzieci. Posiada 64  papierowe strony i dużo więcej tekstu do czytania.

„Trudno o ważniejszy dzień w życiu niż urodziny. Szczególnie, gdy kończy się dopiero kilka lat. Jak spędzi swoje trzecie święto Prosiaczek? Tym razem pora na wycieczkę, do bardzo, ale to bardzo fajnego miejsca. Na małego jubilata czekają przyjaciele, wata cukrowa, a może nawet… miłość?” – Wydawnictwo Czerwony Konik

__b_9788393393442.jpg

0305013017

Starajcie się kupować książki, które zostaną w głowie dziecka na długo. Im więcej dzieje się na ich stronach, tym dłużej każda z nich będzie analizowana.


Lily: sukienka Mango, legginsy Marks&Spencer, spinka-gwiazdka KOTO, mata do zabawy i szary króliczek Cotton&Sweets

(Zdjęcia: Maja Naskrętska | Woman&Mother; materiały prasowe wyd. Czerwony Konik)


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s